Mobilde Fotoğrafı Google ‘da Bulmak

Gelişen Google algoritmaları sayesinde artık Google’da fotoğraf araması yapabiliyoruz. Özellikle fotoğrafını gördüğümüz bir ünlünün ismini merak ettiğimizde gayet kullanışlı bir yöntem. Ayrıca o kişinin farklı fotoğraflarını bulmak istediğimizde de oldukça kullanışlı. Sosyal medyada gördüğümüz bir yerin fotoğrafından, oranın adını ve adresini bulmak istediğimizde de hayatı kolaylaştıran bir özellik oluyor.

Bir Fotoğrafı Google’ da Nasıl Aratırız

Aslında fotoğraf yükleyip , link aldığımız Link Picture sitesi burada bizim çok işimize yarıyor. Daha önceki yazımızda Link Picture’ nin muadillerine göre avantajlarından bahsetmiştik. Sitenin asıl amacı, istenilen fotoğrafın çeşitli linklerini vermek olsa da biz Link Picture‘ nin fotoğraf sitesi olma özelliğini kullanacağız. Bu sayede Google ‘da fotoğraf arayabilmiş olacağız.

Siteye girip dosya seç butonu ile aratmak istediğimiz fotoğrafı Link Picture sitesine yükleyin. Çıkan fotoğraf görüntüleme sayfasında fotoğrafın üstünde basılı tutun .

Google’da Fotoğraf Arama

Çıkan menüde ” Bu Resimi Google Üzerinde Ara” butonuna bastığımızda, bizi Google Görsellere yönlendirecek ve fotoğrafın benzerleri çıkacaktır. Böylece doğru şekilde fotoğraf aramış olacağız.

Eğer bir ünlünün fotoğrafını aratıyorsanız, çıkan diğer fotoğrafların sitelerine girdiğiniz taktirde o ünlü hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Fotoğraf ara özeliği, hayatınızı kolaylaştırması dileğiyle.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir