PicsArt Nedir ve Hangi Fotoğraf Düzenleme Araçları Mevcut ?

Günümüzde gelişen mobil cihazlar ve kameraları ile artık herkes profesyonel fotoğrafçılar gibi sanatsal fotoğraflar çekebilir hale gelmiştir. Çektikleri fotoğrafların üzerinde değişiklik yapmak isteyenlerin imdadına ise PicsArt yetişiyor. Mobilde Android ve IOS platformlarında mobil uygulamaları ile fotoğraf düzenleme imkanı veren PicsArt, ayrıca PicsArt.com sitesinden herkese açık olarak paylaşılmış olan fotoğrafları, kategorilere ayırmış olarak sergilemektedir. 

Yazımızda sizlere PicsArt Photo Studio kullanım kılavuzu hazırlamaya çalışıp mobil uygulamanın kabiliyetlerini tanıtıp fotoğraflarınızı nasıl kolay ve hızlı şekilde düzenleyeceğinizi anlatmaya çalışacağız. Çok uzun bir yazı olacağından dolayı yazı dizisi olarak parça parça yazılacaktır. Yazı dizimiz Android uygulaması üzerinden anlatılmıştır)

 PicsArt da Hangi Efektler Mevcut ?

PicsArt Photo Studio ile Fotoğraflarınızın kontrast , parlaklık ve doygunluk ayarları ile oynayabilirsiniz. Fotoğraf üzerinden seçtiğiniz renkleri sınırlı renk skalsından biri ile değiştirebilirsiniz. Ftoğrafın renk tonunu değiştirebilir veya negatif haline getirebilirsiniz. Şeklini boz başlığı altında birçok şekil bozma şekli olsa da kullanılabilecek tek özellik fotoğrafınızı pikselleştirmek olacağını düşünmekteyim. 

Fotoğraflarınıza, toplam sekiz ayrı çeşit şablondan birini seçerek kağıt efekti verebilirsiniz. Buna ek olarak yağlı boya tablo haline getirebilir, polygon ile kristalleştirebilir, fotoğrafınızı noktalaştırabilirsiniz. Pastel boya, sulu boya veya guaj boya  ile boyanmış efekti verebilirsiniz.

İsterseniz fotoğrafınızın bir bölümünü isterseniz tamamnını çeşitli şekillerde bulanıklaştırabilir veya mozaikleyebilirsiniz. Toplamda 38 ayrı sihir ile fotoğrafınızın PicsArt ‘a özel boyama tekniği ile boyanmış şekline otomatik şekilde elde edebilirsiniz. Çeşitli ışık ayarları ile oynayarak, fotoğrafınızı farklı tonlamalara büründürebilir veya otomatik HDR ayarlayabilirsiniz. 

Tüm bu efektlerin yanında fazla kullanmayan bir çok efekt daha mevcuttur.

PicsArt da Hangi Araçlar Mevcut ?

PicsArt Photo Studio ile fotoğraflarınıza onlarca efekt uygulayabileceğiniz gibi araçlar bölümünden birçok kullanışlı işlem uygulayabilirsiniz. Kırpma işlemini standart yapabileceğiniz gibi serbest kırpma ile ister otomatik profili kırpabilir isterseniz elle çizerek kırpmak istediğiniz bölümü seçebilirsiniz. Ayrıca çeşitli geometrik şekillerde de kırpma yapabilirsiniz.

Renk klonlayarak boyama yapabilir, fotoğrafa perspektif verebilirsiniz. Fotoğrafınızın seçtiğiniz alanını dağılma uygulayabilirsiniz. İster kare veya dairesel isterseniz de elle çizdiğiniz bölgeleri kopyalayabilir veya keserek fotoğraftan çıkarabilirsiniz.

Ayrıca fotoğraflarınıza otuz dört ayrı fonttan yazı ekleyebilir ve eklenen yazıları renklendirip şeklini değiştirebilirsiniz. Dilerseniz fotoğrafınızın üzerine başka fotoğraflar ekleyerek kolaj yapabilirsiniz. Ayrıca hazır çerçevelerden birini seçebilirsiniz. Fotoğrafınaza hazır etiketler veya ışık efektleri ekleyebilirsiniz.

PicsArt’ın araçlarını nasıl kullanacağınızı anlatacağımız ilk ders ,sonraki yazımızda olacaktır. 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir