Web Site Reklam Kazanç Modelleri – 4 – CPS Nedir?

Sitelerde yayınlanan reklamlardan para kazanılıyor herkesin bildiği gibi. “Hangi reklam türünden nasıl para kazanılır? ” , “Hangi reklam kazanç modeli benim siteme daha uygun? ” “Reklamımı yayınlatmak istiyorum ama neye dikkat etmeliyim” gibi sorularınızı bu yazı dizimizde anlatmaya çalışacağım.  Özellikle CPM, CPC, CPL, CPA ve CPS reklam modelleri nedir diye merak eden reklam verenlerin veya reklam yayınlayanların bu yazı dizimizi okuması onlar adına faydalı olacaktır.

CPS (Cost Per Sale)

Satış başına ödeme anlamına gelen CPS (Cost Per Sale), internet reklamcılığı fiyatlandırma ve ödeme yöntemlerinden en amaç odaklı olanıdır. Reklam yayıncıları için bu işlemin gerçekleşmesizor olsa da gerçekleşmesi halinde çok yüksek rakamlar kazanma şansı vardır.

Arçelik İçin Alınmış GelirOrtakları.com dan alınmış Ödeme Teklifidir

Reklam verenlerden yüksek kar sağladıkları için yayıncılara yüksek para ödemeleri yapmaktan çekinmezler. Satılan ürüne göre yayıncılara ödenen paranın miktar değişmektedir. Genel olarak satıştan yüzde verme şeklindedir. Yüksek fiyatlı ürünlerin olduğu için yayıncılar için kazanç da yüksek olmaktadır.Bu fiyatlandırma yönteminden para kazancı sağlayabilmeniz için siteniz; ürün satın alacak kullanıcıların reklama tıklanmaya teşvik edecek dizayna sahip olması gerekmektedir. Ürün inceleme siteleri bu modele en uygun tarzdaki sitelerdir.

CPS yöntemini kullanan reklam firması azdır. Sitenizde bu modeli kullanmak istiyorsanız veya satış başına ödeme yapmak istediğiniz reklamlarınız için GelirOrtakları.com tam size göre. 250 den fazla reklam veren ve 12 binden fazla reklam yayıncısı bu platformda uluşmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir